Bio Abecedář Hanky Zemanové

Po 7 letech úspěšného prodeje Bio Abecedáře Hanky Zemanové připravila jeho autorka Hanka Zemanová aktualizované vydání, které nově zohledňuje rozšiřující se sortiment biopotravin i aktuální poznatky z oblasti zdravé výživy.

Sortiment bioproduktů v prodejnách zdravé výživy i supermarketech se stále mění a rozrůstá. Pro běžného zákazníka je náročné se jednoduše zorientovat v tom, jaké základní biopotraviny nakoupit a jak je konkrétně do jídelníčku zařadit.

Z tohoto důvodu Hanka v novém vydání u každé kapitoly doplnila praktické informace, co a jak využívá ona ve své kuchyni, které potraviny jsou nejchutnější a její nejoblíbenější. Jedná se tak o velmi konkrétní a osobní prověřená doporučení.

Systematickou kontrolu všech odborných údajů v knize opět provedla a o nové vědecké poznatky ze světa kvalitní výživy a prevence nemocí doplnila specialistka na zdravotní prevenci a výživu PharmDr. Margit Slimáková.

Hanka přináší odpovědi na často diskutované otázky:

  • Je med opravdu lékem? Proč z trhu zmizely české biomedy a jak vybrat kvalitní med (Odpověď najdete v kompletně přepracované kapitole o medu.)
  • Proč se agáve sirup už nepovažuje za zdravé sladidlo? (Nové poznatky z výzkumů a jak s nimi v praxi naložit.)
  • Proč je lepší máslo či sádlo než slunečnicový olej?
  • Jak se zorientovat v široké nabídce biomouk, kterou si koupit coby začátečník a jak používat bezlepkové novinky, kterými jsou mouka z červené čočky, mouka ze žlutého hrachu nebo třeba cizrnová mouka? (Zcela nově zpracovaná kapitola o moukách)
  • Jak využít čirok a čirokovou mouku, které se v poslední době objevily v prodejnách zdravé výživy? (Nově zařazená obilovina, již u nás běžně dostupná, a vše, co o ní potřebujete vědět.)
  • Jaká je současná situace na trhu s chlebem, zeleninou, masem, mlékem či s rybami, jak si umět vybrat tu nejlepší kvalitu a na co si dát pozor na farmářských trzích?

a mnoho dalšího…

Kniha je k dostání u všech dobrých knihkupců a na www.smartpress.cz

BioAbecedar
bioabecedar_recept

 


Další recepty z kategorie Kuchařky: